VIII Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym

W dniach 20 – 22 czerwca br. drużyna OSP z Zamęcina walczyła o Puchar Mistrzostw Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym. VIII edycja tych zawodów odbyła się w Sierakowie Wielkopolskim na jeziorze Jaroszewskim.

W dwóch kategoriach uwarunkowanych mocą silnika: łodzi motorowych do 49 KM oraz powyżej 50 KM łącznie wzięło udział 45 drużyn z całej Polski. Nasza drużyna wystartowała w tej drugiej konkurencji. Pokonać trzeba było siedem konkurencji: holowanie łodzi wiosłowej łodzią motorową wraz z manewrowaniem, budowa wału przeciwpowodziowego, wyścigi łodzi wiosłowych, slalom łodzi motorowych, podejmowanie zagrożonego przez powódź przy użyciu łodzi motorowej, podejmowanie tonącego z wody do łodzi wiosłowej, rzuty ratownicze kołem i rzutką ratowniczą.

W klasyfikacji generalnej strażacy z Zamęcina zajęli dziewiąte miejsce, za co otrzymali 2 tyś. zł na zakup profesjonalnego sprzętu. Mistrzami Polski w ratownictwie wodnym i powodziowym okazali się strażacy ochotnicy z Lichenia Starego z województwa wielkopolskiego, którzy otrzymali w tym roku, oprócz Pucharu, medalu i dyplomu, hełmy do ratownictwa TYTAN HOT, nagrodę pieniężną na zakup sprzętu i umundurowania oraz nagrodę główną – łódź Mazury 480 Red z silnikiem zaburtowym Honda BF30 ufundowaną przez Partnera Strategicznego Mistrzostw Aries Power Equipment/Honda Marine, Wicemistrzami została drużyna OSP Ratownictwo Wodne z Piły, trzecie miejsce zaś przypadło OSP Stalowa Wola.

Organizacją mistrzostw zajęli się: Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP i jego oddziały terenowe, Państwowa Straż Pożarna, Gmina Sieraków oraz OSP Sieraków Wielkopolski.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>